Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

21 | 01 | 2021

WYCIECZKA NA POCZTĘ W OLSZANCE

Dnia 16 października dzieci wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Olszance. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie (ekspedycja), stemplowanie. Gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń. Serdecznie dziękujemy PANI EWIE za miłe przyjęcie☺

tekst i foto Wiesława Stańczyk 

WYCIECZKA NA POCZTĘ W OLSZANCE (2)

Dnia 16 października dzieci wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Olszance. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie (ekspedycja), stemplowanie. Gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń. Serdecznie dziękujemy PANI EWIE za miłe przyjęcie☺

tekst i foto Wiesława Stańczyk 

„MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA” .WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

 

W ramach zajęć „Moja droga do przedszkola” dzieci udały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszych, uwaga dzieci. Obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas przedszkolnej wycieczki dzieci utrwaliły zasady poruszania się po chodniku.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ W BRZEGU

Dnia 7 maja dzieci wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy o instrumentach muzycznych, kształtowanie kultury odbioru muzyki. Przedszkolaki miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon,  trąbka, gitara, skrzypce, perkusja, akordeon.  Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły . Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Wycieczka do Grodkowa na spektakl :"HERKULES"

W dniu 8 stycznia przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Grodkowa.

Dzieci obejrzały spektakl muzyczno-teatralny pt.  - HERKULES / na podstawie bajki Dysneya/ . Spektakl wypełniony był współczesną muzyką. Przedstawienie pełne mądrych wzruszeń, z ideami czerpiącymi ze sztuki klasycznej. Harmonijna i emocjonująca opowieść o ponadludzkich wyzwaniach, czyli dwunastu pracach Herkulesa. Była to opowieść o chłopcu, który dzięki determinacji, pomysłowości i wierze, zdołał odmienić swój los. Muzyka, śpiew i taniec wśród scenografii z tuzinem barw dopełniły ukrytą w słowach magię oraz łagodnie 
i przejrzyście przeniosły przedszkolaków w dawny świat. Ta niezwykła  opowieść bardzo się dzieciom spodobała!

 

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

PAMIĘĆ NALEŻY SIĘ ZMARŁYM,SZACUNEK BOHATEROM-WYCIECZKA NA CMENTARZ

 

W DNIU 30 PAŹDZIERNIKA TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI ZMARŁYCH DZIECI WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ NA CMENTARZ. CELEM WYCIECZKI BYŁO ODDANIE HOŁDU ŻOŁNIERZOM, KTÓRZY WALCZYLI O NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ ORAZ NASZYM NAJBLIŻSZYM, KTÓRYCH JUŻ NIE MA WŚRÓD NAS. PRZEDSZKOLAKI ZATRZYMAŁY SIĘ W GŁÓWNYM MIEJSCU CMENTARZA PRZED DUŻYM KRZYŻEM, GDZIE POSTAWIŁY ZAPALONE ZNICZE. SPACER ALEJKĄ CMENTARZA BYŁ DLA DZIECI OGROMNYM PRZEŻYCIEM, SZŁY SKUPIONE I BARDZO ZACIEKAWIONE. DOSKONALE WIEDZIAŁY, JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWYWAĆ W TAKIM MIEJSCU. BYŁA TO BARDZO WAŻNA LEKCJA WYCHOWANIA PATRIOTYCZNEGO I RODZINNEGO.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

Wycieczka do szkoły

Dnia 13 czerwca przedszkolaki złożyły wizytę w Szkole Podstawowejw Olszance.

Celem wycieczki było zapoznanie sześciolatków, a przyszłorocznych uczniów, z warunkami szkolnymi i systemem organizacyjnym obowiązującym w szkole. 

Przedszkolaki po raz pierwszy usiadły do ławek, rysowały, uczyły i bawiły się wspólnie ze starszymi kolegami z klasy III. To było bardzo miłe spotkanie, zwłaszcza, że wśród uczniów rozpoznaliśmy wielu absolwentów naszego przedszkola. Dziękujemy Pani Dorotce Woźniakowskiej za bardzo interesujące zajęcia oraz miłą i serdeczną atmosferę!!!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W BRZEGU

Dnia 18.04.2018 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów. Dzieci miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon,  trąbka, gitara, ksylofon, skrzypce, perkusja, akordeon.  Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

Wycieczki z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń, dlaczego więc nie wykorzystać ich pożytecznie? Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze! Dlatego już w trzecim tygodniu września wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszych czy uwaga dzieci. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Kierowcy wykazywali dużą cierpliwość, spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki wraz z paniami przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas przedszkolnej wycieczki dzieci utrwaliły zasady poruszania się po chodniku.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Wycieczka do ZOO w Opolu

Dnia 2 czerwca  przedszkolaki pojechały na wycieczkę do ZOO w Opolu. Już od samego rana dzieci nie mogły doczekać się upragnionego wyjazdu. Piękny słoneczny dzień sprzyjał wędrówkom po alejkach ogrodu. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Wycieczka się udała, dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do przedszkola.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu


Dnia 10 maja 2017 r. dzieci z PP w Krzyżowicach odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną w Brzegu.Przedszkolaki  miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, perkusja, saksofon, trąbka, gitara, fortepian, skrzypce itp. Dzieci wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły.  Jesteśmy przekonani, że niektóre z dzieci będą chciały uczyć się gry na jednym z pokazanych instrumentów i kiedyś zostaną sławnymi muzykami.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

"Woda, słońce, powietrze, las - bardzo kochamy Was" - wycieczka na przedstawienie ekologiczne do PP w Olszance

We współczesnym, zabieganym świecie często zapominamy o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda. Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do życia, czerpie on właśnie z otaczającego go środowiska. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach obejrzały przedstawienie ekologiczne w wykonaniu starszaków z Publicznego Przedszkola w Olszance. Po czym przedszkolaki z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w konkursie ekologiczno-przyrodniczym, gdzie prezentowały na forum posiadane wiadomości i umiejętności z powyższej tematyki. Bardzo dziękujemy naszym starszym kolegom i koleżankom z PP w Olszance za miłe przyjęcie i wspaniałą zabawę, której towarzyszyło hasło:" Woda, słońce, powietrze, las - bardzo kochamy Was".

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wycieczka do Brzegu na teatrzyk: "Kot w jednym w kapeluszu"


 

Dnia 31 stycznia 2017 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach wyjechały na wycieczkę do Brzegu. Przedszkolaki obejrzały bajkę pt.:"Kot w jednym  kapeluszu". Maluszki z wypiekami na twarzach patrzyły na ciekawe perypetie bohaterów- Kociej gromady. Aktorzy włączyli dzieci do wspólnej zabawy i gry aktorskiej. Prawdziwa scena, muzyka oraz kocie kostiumy aktorów przyciągały uwagę i wprowadziły przedszkolaków w klimat spektaklu i jego budujące ponadczasowe przesłanie o wyjątkowości każdego z nas.

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wycieczka do Brzegu na bajkę "Calineczka"


Dnia 3 listopada 2016 r. dzieci z PP w Krzyżowicach wyjechały na wycieczkę do BCK na bajeczkę "Calineczka". Adaptacja tej jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przeniosła małych widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka spotykała na swojej drodze rodzinę żab, chrabąszcza, mysz, kreta i jaskółkę, która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Dzieci czynnie uczestniczyły w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości , niesienia pomocy potrzebującym i wdzięczności. Spektakl dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych wzruszeń i refleksji.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wycieczka na skrzyżowanie

Spacerki z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń, dlaczego więc nie wykorzystać ich pożytecznie? Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze! Dlatego już w drugim tygodniu września wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszych czy uwaga dzieci. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Kierowcy wykazywali dużą cierpliwość, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki wraz z paniami przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas przedszkolnej wycieczki dzieci także utrwaliły zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. To były baaaardzo pouczające spacerki.

 

 

 

tekst i foto: Wiesłwa Stańczyk

Wycieczka do Opola z okazji Dnia Dziecka

W środę 1 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z PPw Krzyżowicach wyruszyły na wycieczkę do Opola.  W  Teatrze Lalki i Aktora dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Bajka o szczęściu”. Spektakl ten to mądra i pełna ciepła opowieść o tym jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. Po zakończeniu maluszki zostały zaproszone na scenę, gdzie odbyła się sesja zdjęciowa z głównym bohaterem spektaklu. Następnie przedszkolaki pojechały do sali zabaw "Dżungla". Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, labirynty i kolorowe piłki sprawiły dzieciom wiele radości. Maluszki mogły wesoło i aktywnie spędzić czas.Od personelu sali zabaw otrzymały kolorowe baloniki oraz słodkie lizaczki. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, gdzie na przedszkolaków czekali rodzice i wspaniałe  niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców.Dziękujemy!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Interaktywne warsztaty telewizyjne

15 kwietnia dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach uczestniczyły w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych, które odbyły się w BCK w Brzegu. Teatr Show zaproponował ciekawą formę zajęć, podczas której przedszkolaki pracowały z reżyserem, operatorami kamer i montażystami poznając tym samym podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy oraz różne techniki i efekty filmowe. Przebieg zajęć można było obserwować na dużym ekranie. Podczas warsztatów powstał film z udziałem przedszkolaków . Czekamy na efekty- filmik z udziałem młodych aktorów- amatorów.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu

Dnia 12 kwietnia 2016r. dzieci z PP w Krzyżowicach oraz Olszanki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu.Przedszkolaki  miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon, trąbka,  puzon, gitara, ksylofon itp. Dzieci wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły.  Jesteśmy przekonani, że niektóre z dzieci będą chciały uczyć się gry na jednym z pokazanych instrumentów i kiedyś zostaną sławnymi muzykami.

Czytaj więcej: Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu

Wycieczka na cmentarz

W dniu 30 października dzieci wybrały się na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. 

W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
Po powrocie maluszki  były trochę zmęczone, ale zadowolone z tej wyprawy. 
To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wycieczka do Opola

 

Dnia 17 czerwca 2014 r. wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wyruszyły na wycieczkę do ZOO w Opolu. Głównym celem naszej wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i zwyczajami zwierząt egzotycznych. Naszą wędrówkę po ZOO rozpoczęliśmy od spotkania z małpkami, które figlowały sobie wysoko na drzewach. Następnie spotkaliśmy  „straszne” pająki oraz groźne wilki. Widzieliśmy także wielbłądy, kangury, żyrafy, hipopotamy, puchacze, lemury, surykatki oraz wiele innych interesujących zwierząt. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem i radością obserwowały zwierzęta i ich zachowanie. Następnym etapem wycieczki była sala zabaw "Dżungla", gdzie przedszkolaki mogły się wykazać sprawnością fizyczną. Na koniec naszej podróży zjedliśmy pysznego Heppy Meal - MC Donald's. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń.
 
tekst i foto: Wiesława Stańczyk
 

Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Brzegu

Dnia 8 maja 2014 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach pojechały na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Przedszkolaki wysłuchały koncertu granego przez uczniów ze szkoły muzycznej. Zapoznały się z różnymi instrumentami muzycznymi, np. skrzypce, fortepian, akordeon. flet, wiolonczela. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1806853
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
411
1076
4487
1795403
1806853